Skip to content Skip to footer

2 Boyutlu Animasyon Neden Tercih Edilir?

2 Boyutlu Animasyon

2D animasyon olarak da ifade edilen 2 boyutlu animasyon, dijital dünyanın en özel tasarımlarının oluşturulmasını sağlamaktadır. Çeşitli projelerin gerçeğe en yakın şekilde hazırlanması için tercih edilen 2 boyutlu animasyon çalışmalarında görsellik ön plana çıkmaktadır. Bu noktada 2D animasyon süreçlerinin başarılı bir şekilde sürdürülmesi ile sağladığı avantajlardan en iyi şekilde yararlanmak mümkün hale gelmektedir.

Reklam, pazarlama, çizgi film, tanıtım ve bilgilendirme gibi birçok projeye uygun olacak şekilde tercih edilen animasyon çalışmaları profesyonel bir deneyim elde edilmesini sağlamaktadır. Bu noktada bilgisayar programı kullanımı ile tasarlanan karakter ve bu karakterler aracılığı ile verilen mesajlar animasyon sürecinin en iyi şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Görsel anlamda hemen her ihtiyaca cevap veren bu çalışmalar ile tanıtım filmlerinin çok daha etkileyici olacağından bahsedebiliriz. Tüm animasyon süreçlerinin özellikleri incelendiğinde markaların ve kuruluşların 2 boyutlu animasyon tercihinin de son derece özel olduğundan bahsedebiliriz.

2 Boyutlu Animasyon Tasarım Süreci

2 boyutlu animasyonda başarılı bir sonuç elde edilmesi için başarılı bir tasarım süreci geçerlidir. Bu noktada 2 boyutlu tanıtım videosunun gerçekleşmesi için 3 aşama söz konusudur. Kalite ve titizliğin ön planda tutulduğu bu süreçte hedef tamamen kaliteli bir sonuç hedeflenmektedir. 2 boyutlu animasyon tasarım süreci aşağıdaki gibidir.

 

Ön Prodüksiyon Süreci

Ön prodüksiyon sürecinde müşterilerin talepleri doğrultusunda bir değerlendirme gerçekleştirilerek ön hazırlık yapılır. Bu aşamada senaryo yazımı, storyboard oluşturma, karakter tasarımı, renk paletlerinin belirlenmesi, ses kayıtları gibi birçok işlem bu aşamada gerçekleştirilmektedir. Müşterinin onay vermesi ile birlikte prodüksiyon süreci başlar.

Prodüksiyon Süreci

Ön çalışmaların onaylanması sonrasında kapsamlı çözümlerin üretildiği aşama prodüksiyon aşamasıdır. Bu noktada renklendirme, animasyonun hazırlanması, ses efektlerinin eklenmesi ve sahne oluşturma gibi aşamalar söz konusudur. Çalışmanın en önemli kısmı burada

Post Prodüksiyon

Post prodüksiyon aşamasında gerçekleştirilen çalışmanın ardından son rötuşlar gerçekleştirilmektedir. Bu sayede arzu edilen 2 boyutlu animasyon çalışmasının sonuna gelinir. Tüm bu süreçlerin profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi ile başarılı bir sonuç elde edilmektedir.

 

2D Animasyon Fiyatları

2D animasyon fiyatları yapılacak projeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle 2D animasyon fiyatları ile ilgili net bir şekilde bilgi vermek pek mümkün değildir. Siz de bu fiyatlar ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.