Skip to content Skip to footer

2D Animasyon Reklam Yaptırmanız İçin 5 Neden

Tanıtım animasyonu filmleri, yeni nesil reklamcılıkta yoğun kullanılan, bir markanın veya ürünün etkili tanıtım yöntemlerinden biridir. Markanızın veya ürününüzün saniyeler içerisinde hedef kitleye anlatılmasını sağlar. Animasyon tanıtımları, akılda kalmak ve hedef kitleyi etkilemek için akılcıl bir yoldur. En önemlisi de her geçen gün popülerliği artmaktadır.

Videonun Gücü

Günümüzde video tabanlı her platform tercih sebebidir.  Özellikle de kısa videolar ciddi bir izleyici kitlesine sahiptir. 2D animasyon reklam dünyası tam da bunu gerçekleştirir. Hazırlanan kısa videolar uzun tanıtım yazılardan çok daha etkilidir.

Animasyon şirketleri eğlenceli yapımlar için animasyonu yıllardır kullanmaktadır. Reklam dünyası için de animasyonlar hem eğlenceli hem de iyi bir tanıtım aracıdır. Seslendirmesi, müziği ve kurgusu ile izleyici sıkmadan anlatılmak isteneni anlatır. Akılda kalıcı olmasıyla insanların zihninde yer eder. Hedef kitleyi etkilemek için yapılacak en etkili yol; hedef kitlenin kafasındaki soru işaretlerini giderebilir içeriğe sahip anlaşılır reklamdır. Tabi bunu yaparken insanları da sıkmamalıdır. Bu yüzden tanıtım videoları etkili reklam yöntemleridir.

Markanın veya Ürünün En Etkili Tanıtımı

Birçok reklam ajansı her türden reklamı ve tanıtımı yapabilir. Televizyon reklamları, radyo reklamları, yazılı reklamlar, animasyon reklamlar gibi…  Yeni nesil reklam ajansları ise animasyon ağırlıklı reklamlar yapmaktadır. Renkli, sesli ve animasyonlu içerikleri ile hedef kitlesine saniyeler içerisinde tanıtımı en ince ayrıntılarına kadar aktarır.

Bu alanda seslendirmeden senaryoya, a’dan z’ye tanıtımlarınızı yapabilecek Vidyocunuz Reklam ajansından destek alabilirsiniz. Tanıtım videosu; içeriği tam olarak anlatabilmeli, akılda kalıcı olmalı ve hedef kitleyi etkilemelidir. 2D animasyon reklamları bu saydıklarımızın hepsini aynı anda yapabilmektedir. Bu yüzden de her geçen gün daha popüler hale gelmektedir.

Sunulan Ürün ya da Hizmetin Resmedilmesi

Tanıtımı yapılan marka, ürün ya da hizmet; 2D çizimler ile eksiksiz olarak hedef kitleye adeta gözlerinin önünde canlandırma imkanı sunar. Tanıtım videosu, kurgusu ile anlatılmak isteneni en kestirme ama en akılda kalıcı haliyle anlatır. Tanıtım filmi, adım adım görsel olarak resmedilir, ses ve efektlerle desteklenir. Hedef kitlenin aklındaki soru işaretlerini gidermeye yönelik hazırlanan animasyonlar, profesyonel birer anlatıcıdır.

Her hazırlanan animasyon reklam,  özel ve benzersizdir. Çünkü her reklam için farklı çizimler, sesler, senaryolar hazırlanır. İnsanlar yeni ve farklı olanı severler. Bu yüzden 2D animasyonlar yediden yetmişe herkese hitap eder. Bu reklam tarzında farklı bir sanat anlayışı kullanıldığı ayrıca her ürüne özel tasarlandığı unutulmamalıdır. Çağımızda her şey yenilenmeye mecburdur. Yenilenemeyenler, çağın gerisinde kalmaya mahkumdur. Reklam anlayışındaki bu değişiklik de birçok kolaylığı beraberinde getirmiştir. 

İnternetin Gücü

Günümüz dünyasında internet kullanımının artması reklam filmi anlayışını da değiştirmiştir. Önceleri sadece televizyon, radyo, billboar gibi reklam yayın araçları kullanılırken günümüzde internet reklamları önemli bir yer tutmaktadır. İnterneti kullanmayan insan neredeyse yok gibidir. İnsanlar aradıkları her ürün, marka ya da hizmet için internete başvurur. Bu da internetin gücünü ortaya koyar.

2D animasyon reklam; aramalarda insanların karşısına çıkarak, saniyeler içerisinde tanıtımı yapar ve hedef kitleyi etkileyebilirse müşteri olarak geri dönüşüm sağlar. Bu yüzden reklamda kalite önemlidir. Kaliteli reklamcılık anlayışı ile Vidyocunuz ekibi bu alanda her türlü desteği sağlayacaktır. İnternetin sınırları aşan gücü de unutulmamalıdır. Ürün ya da markanız sınırları aşsın istiyorsanız mutlaka 2D reklamlarla tanışmalısınız.

Maliyet

Ürün tanıtım videosu alanında öneme sahip konulardan birisi de reklamın maliyedir. Büyük firmalar televizyon reklamlarını yaptırabilecek güce sahip olsalar da küçük ve orta ölçekli firmalar reklama çok fazla bütçe ayıramamaktadır. 2D animasyon reklamları, çok ciddi bütçeler gerektirmeyen en etkili reklam türüdür. Ne kadar çok tanıtım o kadar geniş kitleye ulaşmak anlamına gelir…

Reklam bir firmanın işini iyi yapması, kaliteli ürün üretmesi kadar değerlidir. Çağımızda dünya, ticaret açısından küçük bir köy olarak nitelendirilir. Bu yüzden reklam sınırların ötesine bile ulaşabilecek güce sahiptir. İster büyük ister küçük ölçekli her firmanın bütçesine uyan 2D animasyon reklamları, firmanızı büyütmek için doğru tercihtir.

2D reklam konusunda tecrübesine güveneceğiniz Vidyocunuz reklam ajansına uğramadan kararınızı vermeyin derim. Kaliteli bir dijital reklam ajansı, animasyonları ve tanıtım hikayeleri ile firmanızın beklentilerine cevap verecektir. 2D reklamlar her geçen gün daha popüler hale gelmekle beraber uygun maliyetleri ile tercih sebebidir.

Video ajansı, reklamla ilgili her detayı animasyona aktarabilecek teknolojileri kullanır. Yani hayal ettiğiniz her şeyi görüntüye çevirebilir. Kaliteli- anlaşılır reklam, izleyiciyi sıkmayan reklam, akılda kalıcı reklam, düşük bütçeli reklam diyorsanız 2DReklamlarla en kısa zamanda tanışmalısınız. Farkı göreceksiniz…