Skip to content Skip to footer

Dijital Reklam Ajansı Ne İş Yapar?

Dijital Reklam Ajansı Hangi Hizmetleri Verir?

Dijital reklam ajansları, işletmelerin dijitalde keşfedilmelerini sağlayan ve stratejik pazarlama taktikleri kullanan şirketlerdir. Tamamen hedef kitle odaklı çalışmalar yürüten bu ajanslar sayesinde markalar dijitaldeki kariyerlerini büyütürler. Dijital reklam ajansları marka değerini artırmada ciddi avantaj sağlar. Teknoloji ilerlerken ihtiyaçlar değiştiği için pazarlama faaliyetlerinde de çağa ayak uydurmak gerekir. Dijital reklam ajansları rakiplerinize kıyasla neredesiniz bunu analiz ederek rekabete hızlı giriş yapmanızı sağlar. Reklam filmleri, tanıtım videoları gibi farklı kategorilerde profesyonel içerik hazırlayarak dijital kampanyaları yürütmede destek olurlar.

 

Neden Dijital Reklam Ajansı İle Çalışmalısınız?

Dijital reklam ajansları 360derece hizmet verirler. Peki bu ne demek? Dijital pazarlamaya tamamen hâkim olan profesyonel bir ekibin markanızı dijitalte zirveye taşımak için verdiği tüm hizmetler diyebiliriz. Bu hizmetlerden başlıcaları şu şekildedir.

Google Reklam Yönetimi

Google Ads üzerinden oluşturulan reklam kampanyalarını yönetmek ve optimize etmeye Google Reklam Yönetimi ismi verilir. Dijital reklam ajanslarının başlıca hizmetlerinden biri olan Google Ads markanın dijitaldeki etkileşimini artırmayı hedefler. Etkileşim arttıkça potansiyel müşterilere ulaşma şansı artacaktır. Böylece pazarlama süreci pozitif yönlü ivme kazanmış olur.

 

E-Posta Pazarlama Kampanyaları

Bu pazarlama faaliyetinde müşteriyle iletişim kurma e-postan aracılığıyla gerçekleşir. Potansiyel müşterilere gönderilen e-postalar genellikle ürünleri ya da hizmetleri tanıtan içeriklere sahiptir. Müşterilerin haberdar olup etkilenmesi için e-postada kullanılan ifadelerin güçlü olması gerekir. Dijital reklam ajansı e-posta pazarlama hizmetini bu konuda uzman olan ekibi sayesinde verimli bir şekilde yürütecektir.

 

İçerik Pazarlama

İçerik pazarlama işletmelerin dijital ortamda çeşitli içerikler oluşturarak hedef kitleyi etkileme sürecidir. İçerik pazarlama reklam filmleri, tanıtım videoları, 2D animasyon videoları gibi pek çok içeriğin yayınlanması ve yönetilmesine verilen isimdir. Marka hedefindeki insanı neyin harekete geçirdiğini bilmezse ürettiği içeriğin pek bir anlamı olmaz. Dijital reklam ajansı sunduğu içerik fikirleriyle hedef kitleyi doğrudan etkilemeyi amaçlar.

 

Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal medya denildiğinde akla iki üç platform gelse de onlarca uygulama var. Bu uygulamalar üzerinden markaların ürün veya hizmetlerini pazarlamalarına sosyal medya reklamcılığı denmektedir. Bu reklamlarda yine çeşit çeşit olabilir. Profesyonel reklam yöneticileri hangi sosyal medya uygulamasında ne tarz içerik üretmesi gerektiğini bilir. Sonrasında ise bu içerik üzerinden doğru reklam kampanyası yürüterek hedef kitleye ulaşır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Web site içeriklerinin özgün bir şekilde yazılarak arama motoru optimizasyonlarında üst sıralarda görünmesini sağlamaya SEO çalışması denir. SEO’da en önemlisi anahtar kelime araştırmasıdır. Dijital reklam ajansları organik trafik için en iyi kalitede reklamı oluştururken markanın SEO’ya uygun web sitesinin olması şarttır. İşin teknik kısmı çalışılan ajansa bırakılmalıdır ki dijitalde büyüme hedeflenirken stratejik bir hata yapılmasın.

 

Web Sitesi Geliştirme

Web sitesi geliştirme yaparken en önemlisi müşteri odaklı düşünebilmektir. Dijital reklam ajansı hangi sektörde hizmet veriyorsanız markanıza uygun bir web sitesi hazırlayacaktır. Tabiki sizin yönlendirmeleriniz ve talepleriniz web sitesinin son halinin oluşmasını sağlar. Web sitenize giren kişiler markanızın amacını hemen anlamalıdır. Ne üretiyorsunuz? Hangi hizmeti veriyorsunuz? Gibi soruların cevabı web siteye giren kişinin hemen anlayacağı nitelikte tasarıma yansıtılmalıdır.

 

Dijital Reklam Ajansı Sayesinde Tasarruf Edin!

Yanlış okumadınız! Reklam yönetimini bilmeden reklam hazırlığına kalkışırsanız müşteriyi ıskalama olasılığınız artar. İşinizi şansa bırakmak yerine profesyonel bir reklam ajansı ile anlaşarak süreci yürütün. Reklam bütçenizi ajansla beraber belirleyerek hareket etmelisiniz. Reklam için hazırlanan içeriğinde kalitesi çok önemlidir. Şöyle düşünmelisiniz, reklama harcadığınız bütçeyle kazandığınız müşteriler sipariş verdiklerinde harcama kazanca dönüşecektir. Burada reklam ajansıyla çalışmaktaki amaç budur. Geri dönüşüm oranı bazen maliyeti küçük reklamlarda şaşılacak şekilde çok olabilir. Bunun sebebi içerik, reklam yönetimi, yorum ve analizdir. Reklam bütçenizi öylesine harcamamak için dijital reklam ajansı ile çalışmak doğru bir tercih olacaktır.

Dijital reklamlar, geleneksel reklamlardan farklıdır. Bu sebeple tecrübeli dijital reklam ajansından destek almak gerekir. Ayrıca viral içeriklerden de haberdar olunmalıdır. Her sosyal platformun kullanıcısı farklıdır. Bu farklılığı avantaja çevirmek için platformlara özel reklam stratejileri geliştirilir. Sizlerde çevrimiçi platformlarda markanızın görünürlüğünü artırmak istiyorsanız işi uzmanına bırakmalısınız. Kısa sürede büyük yol katettiğinizi göreceksiniz. Kolay gelsin 😊