Skip to content Skip to footer

Sosyal Medya Reklamlarında Neden Animasyon Videoları Kullanmalıyız?

2D animasyon reklam, anlayışı yeni nesil bir reklam anlayışı sunmaktadır.  Ürün, marka, hizmet reklamlarından sosyal medya reklamlarına kadar geniş bir alana hizmet vermektedir. Her bir reklam benzersiz ve özeldir. Her geçen gün popülerliği daha da artan reklam anlayışı, internet platformlarında da çokça tercih edilmektedir. Ticaretin olduğu her yerde reklam olmazsa olmazlardandır.

Ticaretin odak noktası olan internet dünyasında sosyal medya, ciddi bir ticaret platformu işlevi görmektedir. Günümüzün en çok kullanılan online sosyal mecralardır. Sosyal medyanın kullanımını bu kadar popüler kılan kuşkusuz resim, özellikle de video içerikli bir platform olmasıdır İnsanlar bu platformlar üzerinde çeşitli paylaşımlar yapmanın yanı sıra her şeyin reklamını da yapmaktadır.  Tanıtım animasyonu, bu platformlarla en uyumlu reklam türüdür..

Sosyal Medya Üzerinden E-Ticaret

Sosyal medya üzerinden mağazalar açılabilmekte, her türlü ürün satılabilmektedir. Bir ürünün satışı ya da hizmeti söz konusu ise kuşkusuz orada bir rekabet söz konusudur. Rekabetin olduğu yerde de mutlaka reklam olmalıdır. Reklam sunulan hizmet ya da ürünün tanıtımını hızlandırır ve hedef kitleyi genişletir. Kısa ürün tanıtım videosu bu platformlar üzerinden sıkça yapılan reklam türüdür.  

Sosyal medya üzerinden yapılacak en uyumlu reklam filmi anlayışı, tanıtım animasyonlarıdır. Kısa, anlaşılır, renkli, sesli animasyonlar ile sosyal mecraların tam da sevdiği türden bir reklam anlayışı sunar. Reklam ajansı sosyal medya için özel tasarım reklamlar hazırlamaktadır. Bu reklamlar izleyeni sıkmaz ve anlatılmak isteneni detaylarıyla anlatır.

Sosyal medya da sunulan her ürün ya da hizmet reklamı yapılarak daha geniş kitlelere yayılır. Sosyal medya da beğenilen bir video elden ele dolaşmaktadır. Dijital reklam ajansı, tecrübesiyle dikkat çekici ve akılda kalıcı reklamlar hazırlamaktadır.

Animasyon reklam bu platformlar için adeta biçilmiş kaftandır. Kısa ve eğlenceli yapısıyla sosyal medya kullanıcılarının tercih edeceği yapıdadır. Sosyal medyada farklı olmak ön plana çıkmak için her zaman en önemli etkendir. Tanıtım videosu her ürüne özel ve benzersiz tasarlanır. Bu da reklamın fark atmasına sebep olur. Sosyal medya üzerinden insanlar takibe alacakları kişileri bile sayfasına birkaç saniye bakarak karar verirler. Sayfa içeriğiniz ne kadar dikkat çekici ise takip edilme oranınız da o kadar yükselecektir.

Dijital reklam ajansı, 2D animasyonları ile sayfanızı renklendirecek ve fark yaratmanıza sebep olacaktır. Tecrübesine güveneceğiniz Vidyocunuz reklam ajansı, size her konuda yardımcı olacaktır. Sosyal medya üzerinden ister ürün satışı ister içerik üreticisi olun bu reklam tarzı fark yaratacaktır. Takip sayınızı artıracak geniş kitlelere daha hızlı ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Sosyal medyanın gücü ile 2D reklamın gücü birleşerek güçlü bir tanıtım filmi doğacaktır. Sosyal medyanın bu kadar etkili olduğu bir dünyada, bu alanı reklamsız bırakmak akıllıca değildir. Bu alanda yapılan reklamlara fark atmak, farkınızla takipçi yakalamak istiyorsanız bu tanıtım videoları tam size göre…

2D reklamları birçok reklam türüne göre düşük maliyetlidir. Düşük maliyetinin yanı sıra etkili ve eğlencelidir. Tam da sosyal medya kullanıcılarının sevdiği gibi… Bu alana uyum sağlayan animasyon reklam anlayışı, her geçen gün daha popüler hale gelmektedir. Reklamı yapılan ürün, hizmet, hesap saniyeler içerisinde kapsamlı ve eğlenceli bir şekilde anlatılır. Dikkat çeken ve akılda kalıcı olmayı sağlayan yeni nesil reklam anlayışı hızlı geri dönüşlerin olmasını sağlayarak hedef kitleyi genişletir.

Reklamın olmadığı hiçbir alanda ilerlemek mümkün değildir. Tabi burada reklamın kalitesi de önemlidir. Bu konuda geniş yelpazesi ile Vidyocunuz reklam ajansı aklınızdaki soru işaretlerini gidermenize yardımcı olacaktır. Animasyonları, renkleri, seslendirmesi ile harika bir tanıtım videosu hazırlama şansına sahip olabilirsiniz.

İlerleyen Yıllarda Sosyal Medya

İlerleyen zamanda belli ki sosyal medya kullanımı hız kesmeden yoğun olarak devam edecek. E-ticaret konusunda daha da önemli bir platform haline gelecek ve sosyal medyada rekabet artacak. Unutulmamalıdır ki rekabetin olduğu her yerde ön plana çıkmanın tek yolu reklamdır. Animasyon firmaları, günümüz dünyasına uygun reklam içerikleri ile her geçen gün daha popüler hale gelmektedir. İnsanların kısa videoları çok tercih ettiği düşünülünce 2D reklamlar tam da günümüz çağına uygun bir reklam anlayışıdır.  

Sosyal medyadan ilerlemek isteyen herkes, reklamlar aracılığı ile bunu hızlandırabilir. Reklam, sunulan hizmetin daha hızlı tanıtılmasını sağlar. Hızlı tanıtım, hızlı geri dönüş ve hızlı büyüme demektir. Sizler de sosyal medyada bir şeyler yapmak istiyorsanız bir video ajansı ile tanışıp 2D reklamlar hakkında bilgi almalısınız.