Skip to content Skip to footer

Video Pazarlama Ajansı

Video pazarlama ajansıysanız şunu çok iyi bilmelisiniz ki işinizi muazzam yaptığınız müddetçe talepler sürekli artacaktır. Video pazarlama ajanslarının en büyük sorumluluğu çalıştığı markaların pazarlama kampanyalarına uygun videolar geliştirmektir. Video hem görüntü hem ses barındırdığı için hedef kitleyi etkilemede de oldukça başarılıdır. Buradaki en önemli nokta video pazarlama ajansının kreatif olması ve bunu uygulamaya dökebilmesidir. Reklam videosu hazırlama konusunda uzman bir ekiple çalışan ajanslar sektörde hızla büyürler. Dijital reklamlar son yıllarda geleneksel reklamlardan daha çok izlendiği için müşterilerin talebi elektronik ortamda fark oluşturmaktır. Video pazarlama ajansları dikkat çekici videolar hazırlayarak reklamlarınızın kısa sürede çok fazla etkileşim almasın sağlayacaktır.

Video Pazarlama Yöntemleri

 

Video hazırlamak talebe göre şekillense de artık markalar teknolojiye ayak uyduran videoları tercih ediyor. Video pazarlama yöntemleri arasında son zamanlarda sık sık gündemde olan artırılmış gerçeklikle hazırlananlar izleyenleri hayrete düşürüyor. Çünkü artırılmış gerçeklik ile hazırlanan videolar daha sınırsız bir görüntüye sahip olduğu için hedef kitleyi anında etkiliyorlar. Tabi bu her sektör için uygun mu orası tartışılır. Video pazarlama ajansları bu konuda müşteriyi yönlendirmelidir. Bazen basit editlerle hazırlanmış sağlam bir kurgu da ciddi bir etkileşim alabilir. Süreci yönetmek, müşteri ihtiyacını bilmek buradaki en önemli detaydır.

İşte video pazarlama örnekleri hakkında kısa bilgiler

Artırılmış Gerçeklikle Yapılan Videolar

Artırılmış gerçeklik videoları teknolojinin son ürünlerindendir. Akılda kalıcılığın üst düzeye çıktığı bu videolarda kendinizi o anın içinde gibi hissedersiniz.

Canlı Videolar

Canlı videolar anlık aktarılan, röportajlar ya da gösteriler gibi izleyicide merak uyandıran videolardır.

Ürün ve Hizmet Videoları

Reklam videosu hazırlarken ürün içeriği ya da hizmet içeriği olması video pazarlama ajansının izleyeceği adımlar için önemlidir. Ürün içeriğini anlatan videolarda kullanıcı deneyimleri önemliyken hizmet içeriklerinde avantajlar daha ön plandadır. Bu ürün nedir? Nasıl kullanılır? Gibi sorular ürün tanıtım videolarında mutlaka cevaplanmalıdır. Hizmet videolarında ise bu hizmetin müşteriye sağlayacağı avantajlar nelerdir gibi soruların cevabı yer almalıdır. Hedef kitleniz sunulan videodan etkilendiğinde ürünü ya da hizmeti satın almak için hızla harekete geçecektir.

Röportaj Videoları

Bir markayı en iyi anlatan kesinlikle ürünü ya da hizmeti en iyi tanıyandır. Röportaj işin ehli olan kişiyle yapıldığında müşteriyi ikna olasılığı artar. Sektör hakkında verilen ipuçları ve nadiren duyulmuş bilgiler kesinlikle izleyicinin dikkatini çekecektir.

 

Reklam Videosu Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Video pazarlama ajansları reklam videosu hazırlarken vermek istedikleri mesaja odaklanmalıdır. Örneğin bir e-ticaret markası için reklam videosu hazırlarken tüketici ne istiyor sorusuna ilk saniyelerde cevap verilmelidir. Çünkü e-ticaret markalarından ilk beklenti kesinlikle güvenilirliktir. Müşteri markanıza nasıl güvenecek sorusuna yönelik hazırlanan kısa bir video kesinlikle şeffaf olmalıdır. Videonun akıcılığını sağlayan seslendirme de oldukça duru bir ses kullanılmalıdır.

  • Videolar çok uzun sürmemelidir. Verilmek istenen mesaj tek olmalıdır.

 

  • Karmaşık hazırlanan bir videoda izleyicinin odağı dağılacaktır. Doğal reklamlar her zaman daha pozitif etki bırakır.

 

  • Videoda kullanılan görseller kesinlikle verilmek istenen mesajla bir uyum içinde olmalıdır. Kullanılan renklerin de pazarlama stratejisindeki önemi büyüktür.

 

  • Ürünü ya da hizmeti videoyla tanıtırken satışa yönelik ifadeler kullanılsa da ısrarcı bir dil kullanılmamalıdır. Sürekli satış odaklı bir anlatım izleyiciyi sıkacaktır.

 

  • Reklam videosunun görüntü kalitesi çok önemlidir. Video pazarlama ajansıyla çalışıyorsanız reklam videonuz kesinlikle daha profesyonel bir şekilde hazırlanacaktır. Reklamın bir hikaye üzerine kurgulanması edit sürecinde kopukluklar yaşanmaması için önemlidir.

 

Video pazarlama ajansları günümüzde yaygınlaşsa da bu ajanslarda çalışan ekiplerin uyumu ortaya çıkan iş başarısını etkiler. Video hazırlık süreci seslendirmen, metin yazarı, yönetmen gibi işinde uzman kişiler tarafından yürütülür. Ortaya çıkan videodaki ana amaç izleyiciyi etkilemek, şaşırtmak ve harekete geçirmektir. Hazırlanan videonun markaya özgü olması şarttır. Hedef kitle analizi yapılarak bu kitlenin nelerden hoşlanacağı üzerine düşünmek önemlidir. Video hazırlama ekibi çalıştığı markaya özel strateji geliştirmelidir. Videonun iyi bir kurguya sahip olması yetmez. İyi bir kurgunun videoya doğru ses ve görsellerde yansıtılması gerekir.